Marketing internetowy

Kampanie reklamowe.
Marketing internetowy to inaczej e-marketing, czyli ogół działań reklamowych prowadzonych za pomocą Internetu w ramach konkretnej kampanii reklamowej. Firma Blackbird oferuje przygotowanie materiałów oraz przeprowadzenie kampanii reklamowej dowolnymi dostępnymi technikami.

Billboard reklamowy.
Billboardy to graficzne elementy reklamowe wykonywane zwykle jako animacja SWF (Flash) lub GIF umieszczane w górnej (topowej) części strony docelowej. Rozmiar billboardu zależy od wymagań platformy, na której będzie prezentowany.

Baner reklamowy.
Większy od bilboardu element graficzny. Umieszczany zwykle w górnej części strony, wykonywany jako grafika statyczna, animacja FLASH, GIF, JavaScript. Interaktywność banera jest monitorowana przez 24 godziny na dobę dostarczając Klientom statystyki kliknięć i przekierowań.

Skyscraper (drapacz chmur).
To grafika reklamowa w formie banera o pionowym usytuowaniu na szczycie jednej z bocznych kolumn strony. Wykonywany w formie grafiki statycznej lub animacji (GIF, FLASH, JavaScript).

Box śródtekstowy.
To graficzna reklama umieszczana zwykle w połowie prezentowanego tekstu. Z racji usytuowania trudna do przeoczenia, może być wykonana jako grafika statyczna lub animacja (GIF, FLASH, JavaScript).

Button reklamowy.
Klikalny element graficzny przekierowujący po kliknięciu bezpośrednio do strony reklamodawcy. Liczba kliknięć i przekierowań jest monitorowana i rejestrowana w statystykach.

Artykuł sponsorowany.
To pisany na zamówienie tekst, przypominający zwykły artykuł prasowy, mający przystępnie i wiarygodnie przedstawić produkt lub usługę reklamodawcy tak, aby wzbudzić zainteresowanie i sprowokować do zakupu towaru lub usługi.

Mailing reklamowy.
To przesyłanie informacji reklamowych bezpośrednio na skrzynkę pocztową Odbiorców. Podstawą sukcesu tej formy reklamy jest prawidłowy dobór bazy adresowej oraz sposób skonstruowania maila. Mailing reklamowy wykorzystywany jest jako medium samodzielne lub jako jeden z elementów kampanii reklamowej. Ze względu na ograniczenia prawne (ochrona przed spamem) zalecamy korzystanie wyłącznie z usług firm doświadczonych w tej formie reklamy.